NATIONAL AWARDS

Congratulations to all the winners.

FBLA:

3D Animation

   Landstown HS, Chris Gundran, 5th place

Advertising

   Grafton HS, Brandon Chu, 6th place

Business Law

   Fort Chiswell HS, Taylor Jones 4th place

Coding and Programming

   Landstown HS, Angelos Angelopoulos, 5th place

Computer Applications

   Briar Woods HS, Humza Khalil, 5th place

Computer Game & Simulation Programming

   Millbrook HS, Logan Apple, 3rd place

Cyber Security

   Robinson SS, Nihaal Prasad, 10th place

Database Design & Application

   Briar Woods HS, Thomas Stapor, 4th place

Entrepreneurship

   Sherando HS, Finalist

Graphic Design

   Norfolk Christian HS, Amy Poropatich, 1st place

Heath Care Administration

   Franklin County HS, Brooke McPherson, 4th place

Help Desk

   Auburn HS, Jess Smith, 9th place

Introduction to Business Presentation

   Castlewood HS, Finalist

Introduction to Business Procedures

   Prince Edward County HS, Tiba Hamza, 8th place

   Ocean Lakes HS, Cole Faggert, 9th place

Job Interview

   Jack Dudley, 3rd place

LifeSmarts

   George C. Marshall HS, Ethan Epstein, Sam Hassett, 1st place

Networking Concepts

   ATC, John Sarmiento, 8th place

Parliamentary Procedure

   Broad Run HS, Tyler Hess, Brendan Lumpkin, Anna Myers, Sumanth Nallamotu, 9th place

Adviser of the Year

   Powhatan HS, Kayla Siwiec

Who’s Who in FBLA

   Powhatan HS, Nathan Salomonsky

PBL:

Accounting Principles

   James Madison University, Joshua Brenner, 6th place

Business Law

   University of Richmond, Rebecca 7th place

Business Presentation

   University of Virginia, Cameron Harrison, 10th place

Computer Applications

   J. Sargeant Reynolds, Derrick W. Tedder, 6h place

Computer Concepts

   George Mason University, Michael Pham, 5th place

Cyber Security

   James Madison University, Jacob Duhadway, 9th place

Economic Analysis & Decision Making

   Radford University, Michael Harris, 8th place

Future Business Educator

   University of Virginia, Nick Western, 2nd place

Future Business Executive

   University of Virginia, Nick Western, 5th place

Help Desk

James Madison University, Jacob Duhadway, 5th place

Justice Administration

   University of Richmond, Rebecca Hubbard, 4th place

   George Mason University, Jacob Joyner, 9th place

Local Chapter Annual Business Report

   George Mason University, 7th place

Management Concepts

   University of Virginia, Timothy Rodriguez, 3rd place

Organizational Behavior and Leadership

   James Madison University, Cory Petinga, 4th place

Programming Concepts

   George Mason University, Michael Pham, 8th place

Project Management

   University of Virginia, Timothy Rodriguez, 2nd place

Retail Management

   University of Virginia, Jieru Shi, 6th place

Statistical Analysis

   James Madison University, Maura Prisco, 5th place

   University of Virginia, Andrew Ratliff, 6th place

Strategic Analysis and Decision Making

   Virginia State, Justin Camp and Regan Taylor, 7th place

Who’s Who

   University of Virginia, Nick Western